Кому вигідне підвищення зарплат у поліції під час війни?

Лист від читачки, щодо підвищення зарплатні поліцейським.
Шановна редакціє!
Хочу висловитися щодо новин про підвищення зарплат поліцейським. Моя думка стосується питання, чи є таке рішення влади доречним. Відразу зазначу, що я поважаю правоохоронців і не маю нічого проти їхньої діяльності.
Чому поліцейські заслужили підвищення зарплат, а військові та вчителі – ні?
Нещодавно Верховна Рада в першому читанні ухвалила законопроєкт про підвищення зарплат поліцейським, який було зареєстровано ще в січні 2022 року й відтоді залишався без розгляду. Якщо закон набуде чинності (а це дуже ймовірно), то посадовий оклад становитиме щонайменше 10 прожиткових мінімумів (3 028 грн). Таким чином, правоохоронці отримуватимуть 30 280 грн плюс різноманітні надбавки, які, найімовірніше, не будуть чітко регламентовані (та й хабарництво ніхто не скасовував).
Ця ініціатива, звісно, викликала суперечливу реакцію в суспільстві. Одні вважають її необхідною, адже офіційної індексації зарплат у поліції не було вже два роки. Інші ж переконані, що це несправедливо, оскільки звичайним громадянам влада видає лише разові виплати по 1 000 грн, тоді як поліцейським суттєво підвищують оклади.
Але якщо влада має таке сильне бажання когось підтримати, чи не логічніше було б під час війни підвищити зарплати військовим? Логічніше, але, очевидно, Офісу Президента це не вигідно. Тому «слуги народу» стратегічно вирішили підвищити зарплати не вчителям, не лікарям і навіть не військовим, які в майбутньому повернуться з фронту, здебільшого травмованими, а тим, на кого влада може покладатися – співробітникам силових структур.
Це люди, які вже зараз за наказом влади разом із працівниками ТЦК влаштовують справжнє переслідування населення в кожній області країни. Політики, звісно, це заперечують, проте інтернет сповнений доказів протиправної діяльності правоохоронців. Тому багато хто може припустити, що підвищення зарплат поліцейським пов’язане з тим, що Зеленський боїться держперевороту й фінансово стимулює своїх потенційних захисників, фактично заохочуючи їхні жорсткі дії.
Також має право на існування версія про те, що президент таким чином визначає свій електорат для майбутніх виборів. З огляду на нинішні обставини, Зеленського навряд чи переоберуть на другий термін, навіть попри всі фейкові опитування, згідно з якими його підтримують 80% населення.
Окрім цього, нещодавня податкова реформа для ФОПів, які тепер змушені сплачувати 18% податку, ймовірно, ще більше знизить і без того низький рівень підтримки Зеленського. Таке рішення в майбутньому може остаточно знищити малий і середній бізнес в Україні, змусивши підприємців шукати кращих умов у Польщі та інших країнах.
У підсумку, Зеленського можуть підтримати лише емігранти, які давно виїхали з країни та голосуватимуть із-за кордону, і ті, кого він зможе фінансово зацікавити. Крім силовиків, це можуть бути державні службовці, чиї зарплати за 2024 рік зросли на 27,6%.
Отже, Зеленський уже визначився, на кого може розраховувати – і це точно не прості громадяни, інтереси яких влада давно ігнорує.